Derya Bijuteri Diyorki !  Mevsim Geçişlerinden Cilt Bakımı

Derya Bijuteri Diyorki ! Mevsim Geçişlerinden Cilt Bakımı

Yazar: derya Okunma Sayısı: 150 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Yaz biterken ve sonbahar başlarken cilt bakımı da ayrı bir önem kazanıyor. Mevsim geçişlerinde cilt bakımı önemlidir. Çünkü, cilt rengi, dokusu, temizlik düzeni ve nem dengesi değişir. Yazdan sonbahara geçerken cildiniz nem dengesini yeniden oluşturacak, hem de doku olarak değişecektir. Mevsim geçişlerinde cildinize destek olursanız bu süreç daha kolay atlatılır. Cilt bakımı deyince aklınıza sadece yüz bakımı gelmesin tabii ki. Tepeden tırnağa cildinizin bakımı önem taşır. Yüzünüze de vücudunuza da iyi bakın.

 

Yazın Kaybolan Nemi Yerine Koymakla İşe Başlayın
Yazın cildinizin nemi ve sebum dengesi değişir. Azalan nemi cildinize yeniden kazandırmak için yapmanız gereken maske ve günlük nemlendiriciler kullanmaktır. Bu temel bakım sonbahar ve kışa daha kolay adapte olmanızı sağlar. Kışın cildinizi soğuktan koruyacak olan nemi cildinize bolca depolayın. 
Nem sadece yüzünüz için değil, vücudunuz için de önemlidir. Mevsim geçişlerinde kol ve bacaklarının derisi kuruyup pul pul dökülenler bu bakımın ne kadar önemli olduğunu bilirler ve anlarlar. Vücudunuzu da yine doğal yağlar ve nemlendiricilerle sık sık nemlendirerek, mevsim geçişlerindeki sorunları uzaklaştırabilirsiniz. 
Topuk, dirsek, diz gibi bölgeler hassas ve kurumaya meyillidir. Dirsek ve dizlerinizi nemlendirin, yumuşacık pijamalarınızı giyin. Topuklarınıza nemlendirici sürün, uyku çorabınızı giyin ve topuklarınızı yumuşamaya bırakın. Aslında gayet kolay.
Cildinizin tepeden tırnağa nemli kalması için gerekenler:
– Her gün en az 2 litre su içmek
– Düzenli olarak nemlendirici maske yapmak (haftada en az bir kez)
– Günlük nemlendirici kullanmak
– Vücudunuzu her gün nemlendirmek

 

Gıda Takviyeleri İle Güzel Bir Cilt
Yazdan sonbahara geçmek demek, D vitamini, Demir, C vitamini yönünden daha zayıf durumda olmak anlamına gelebilir. Bu vitaminler de cildin güzelliğini doğrudan etkileyen gıdalar. Bu vitaminleri yerine koyabilmek adına, kış döneminde, doktorunuza danışarak D vitamini takviyesi alabilir, C vitamini ve Demir açısından zengin gıdalarla beslenebilirsiniz. Cildinizin güzelliği için gayet kolay ulaşabileceğiniz gıdaları ekleyelim:
– Dondurulmuş ıspanak
– Brokoli
– Yumurta
– Kuru meyve
– Kivi
– Limon
– Maydanoz
Bu gibi gıdaları her hafta tüketmek cildinizin mevsim geçişlerinden daha az etkilenmesine yardımcı olacaktır.

Yorumlar
Yorum Yap